Jaan Puusaag: “Selleks, et olla innovaatiline, peab sul olema ressurss läbikukkumiseks”

Baltimaade suurim teadus- ja ärilinnak Tehnopol käivitas koostöös SEB pangaga Innovatsiooniliidrite klubi, mille eesmärk on koondada ettevõtetes uuenduste elluviijad ühte kogukonda, toetada avatud innovatsiooni siiret ja tõsta muutuste juhtimise võimekust Eesti ettevõtetes.

Innovatsiooniliidrite klubi juhatas sisse eile aset leidnud veebiseminar, kus sõna said Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, Testlio asutaja ja CTO Kristel Kruustük ning Krimelte asutaja ja juht Jaan Puusaag. Räägiti vana ja uue majanduse koostööst uue majanduskeskkonna ja -võimaluste kontekstis ning arutleti, kas suurettevõtete ja idufirmade koostööst sünnib oodatud innovatsioonisiire ning tööstusrevolutsioon. „Innovatsiooniliidrite klubi eesmärgiks on tuua üksteisele lähemale meie „uut“ ja „vana“ majandust. Jutumärkides seetõttu, et ega nüüd nii lihtsalt piiritleda saa, et ehitusvahu tootja on vana mudel ja mõni „äpp“ läbinisti uus. Aga makropilt näitab, et innovatsiooni ja tehnoloogiate kasutamises on meie ettevõtetel veel üksjagu arenguruumi võrreldes kasvõi Põhjamaadega ning peamine väljakutse on need suures pildis näha olevad vajakajäämised üles leida iga ettevõtte sees,“ kommenteeris eilset kohtumist Eesti Vabariigi President. 

Krimelte eesmärk on parandada inimeste elukvaliteeti pakkudes tervislikke, energiasäästlikke ja keskkonnasõbralikke ehituslahendusi. Eelmisel aastal lansseeriti Euroopa esimene madala isotsünaadi monomeeride sisaldusega pihustatav soojustusvaht, mille arendus sündis koostöös keemikute ja tootedisaineritega. Konkurentsirohkes valdkonnas tuleb pakkuda kliendile lisaväärtusega tooteid ning spetsiaalsete tooteretseptide kõrval on Krimelte välja töötanud ka erinevaid tööriistade mudeleid. Viimased näited ongi seotud ennist mainitud vahuga, kus tootega on kaasas vahupüstoli külge pandav otsik, mis võimaldab pihustada vahtu lehvikukujuliselt; aga ka paar aastat tagasi Eesti Disainerite Liidu poolt tunnustust leidnud EasyPRO spaatel vuugihermeetiku silumiseks töö viimistlemisel.

Digitaliseerimisega sammu pidamine on olnud aastaid Krimelte üks strateegilisi suundi. Integreeritud majandustarkvara juurutamine, pilvepõhiste tootmislahenduste kasutusele võtmine ning müügitoetus- ja kommunikatsioonikanalite kaasajastamine Wolf Groupi ettevõtete seas on olulised näited, mida välja tuua antud organisatsiooni struktuuri juures.

Krimelte kuulub Wolf Groupi, mis ühendab kõiki tema tooteid, kaubamärke, tootmis- ja müügiettevõtteid Eestis ja välismaal.

Kõik postitused

2022

2021