Krimelte OÜ asutajad ostsid firma kaasosanikelt välja

Jaan Puusaagi ja Jaanus Paeväli valdusettevõtted omandasid 100% osaluse Wolf Groupi kuuluvas Krimelte OÜ-s. Tehingu tulemusena kuulub nüüd mõlemale võrdselt 50% Wolf Groupist, mis ühendab Krimelte tootmisüksuseid, müügiettevõtteid ja tootebrände maailmas.

Tehingut finantseeris kodumaine LHV Pank ning õigusalaselt nõustas PwC Legal. Wolf Group I Krimelte juhatuse liikme Jaan Puusaagi sõnul  tugevdavad tehtud sammud Eesti kapitalil baseeruvat tööstust. „COVID-19 järgsel keerulisel ajal tegime julge, võib-olla isegi hulljulge otsuse,“ sõnab Jaan Puusaag.  „Valmistasime tehingut pikalt ette ja leppisime tingimused põhiosas kokku 2019 aasta sügisel. Ostu-müügileping sõlmiti juba veebruari alguses ning jäime ootama konkurentsiameti luba. Samal perioodil alanud kriis ja ebakindlus peatasid protsessi, kuid juunikuuks taastunud müügimahud andsid julgust minna tehinguga lõpuni, “ selgitab Jaan Puusaag Krimelte 26.tegutsemisaastal toimunud osaluste muutmist.

Äri edendamiseks on Wolf Group I Krimelte viimastel aastatel viinud läbi konsolideerimisi, eesmärgiga tugevdada grupi ettevõtteid, kinnistada ehitusvahtude, vuugihermeetikute, liimide ja pinnakatete eksperdi staatust maailmas  ning pakkuda väljapaistvat kliendikogemust. Käesoleva tehingu tulemusena konsolideeritakse grupiga Penosil Eesti OÜ, kuhu kuuluvad müügiettevõtted Eestis, Lätis ja Leedus. Aasta tagasi aprillis omandas Wolf Group I Krimelte 100% osaluse Hispaania ehituskeemiaettevõttes Olivé Química S.A, et võtta jõulisem positsioon Hispaania, Portugali, Prantsusmaa, Suurbritannia ja teistel Lääne-Euroopa turgudel. 

Wolf Group I Krimelte juhatuse liikme Jaanus Paeväli kinnitusel on ühinemiste ja ülevõtmiste tulemusena ettevõte kiirelt kasvanud. „Krimelte omanikeringi muutus on oluline strateegiline samm, kinnistamaks rahvusvahelist arengut. Vähem osanikke, kiiremad otsused,“ nendib Jaanus Paeväli.

Wolf Group I Krimelte juhatuse esimees Peeter Tohver lisab, et grupi juhtimine saab olema selgem ja lihtsam, sest tuleviku osas on kõigil sarnane nägemus. „Selline kaalutud otsus näitab firma tugevust,  juhtkonna ja omanike selget soovi edasi areneda. Klientidele, koostööpartneritele ja ettevõtte töötajatele on see sõnum stabiilsusest ja usaldusväärsusest,“ võtab Peeter Tohver kokku tehingu mõju.

Wolf Group I Krimelte on pühendunud inimeste elukvaliteedi parandamisele läbi energiasäästlike, efektiivsete ja madala keskkonnamõjuga ehituslahenduste. Grupi tootmisüksused asuvad Eestis, Hispaanias ja Venemaal ning müügiüksused Baltikumis, Venemaal, Ukrainas, Rumeenias, Hispaanias, Prantsusmaal, Portugalis, Suurbritannias. Wolf Groupi ekspordivõrgustik hõlmab enam kui 70 riiki.

LISAINFO JA PRESSIPÄRINGUD:

Monika Kelle

+372 5168247

monika.kelle@krimelte.com

Kõik postitused

2022

2021