Soojusta kiirelt pihustatava vahuga

Kes ei tahaks hommikul kauem magada või lubada endale keset tööpäeva lisakohvipausi? Eesti ettevõtte, Krimelte arendustöö tulemusena sündis Euroopa esimene madala isotsüandaadisisaldusega pihustatav vaht, mille abil saab soojustust kiirelt ja mugavalt lehvikukujuliselt peale kanda. Ning ka kasutusvõimalusi on kordades rohkem kui üks või kaks.

Kantar Emori 2019.aasta kodukinnisvara uuring näitab, et 39 protsenti Eesti elanikest kavatseb lähema viie aasta jooksul vahetada eluaset. 96 protsendi jaoks on elamispinna valikul või ehitusel eriline tähtsus selle energiaklassil. Energiatõhusas hoones on hoolikalt läbi mõeldud välistarindite lahendused soojakadude vähendamiseks ning elimineeritud planeerimatud õhulekked ja külmasillad. Ehitistes on mitmeid kohti, kus tavapäraste soojustusmaterjalide kasutamine pole võimalik–karkassi nurgad, kitsad ja ebatasased pinnad ning torude ja juhtmete tagused. Siin on suureks abiks ja tihti ainuvõimalikuks lahenduseks spetsiaalse koostise ja erilise pihustiga soojustusvaht.  Pihustusotsikut saab kasutada vertikaalses või horisontaalses asendis. Mida kaugemalt pihustada, seda suurema ala saab soojustada, kuid optimaalne kaugus on 40 cm pinnast. Vaht paisub 100%.  Järgmise kihi võib pihustada 60 minuti möödudes. Kihtide arv pole piiratud

Kümme probleemi, mille lahenduseks on pihustatav vaht*

Fassaadi- ja seinasoojustuse pinnaparandustööd hoone välispiirdel. Kõikvõimalikud nurgad, välja- ja sisseasted, kumerused ning ebamäärase kujuga tühimikud või augud, mille täitmiseks ei ole kerge leida sobivat materjali või mugavat paigaldusviisi, on pihustatava soojustuse pärusmaa. Hoone välispiirdele kantud õhutihe vahukiht tagab tõhusa kaitse külma ja tuule eest. Kuigi tootel on koostisest tulenevalt suurem UV-kindlus, tuleb paigaldatud vaht ikkagi katta, et kaitsta seda  ilmastikumõjude eest.

Kondensaat külmadel pindadel. Kuumas kliimas on igapäevane mure kondensaadi tekkimine külmadel pindadel- mahutite, torude või paakide välispinnal. Eestis ollakse soojadel suvekuudel samamoodi hädas „tilkuvate“ või veepiiskadega kaetud külmaveetorudega. Külmale pinnale õhuniiskuse kondenseerumise vältimiseks on lahenduseks pihustatav soojustusvaht. 

Vee- ja ventilatsioonitorude isoleerimine. Hoonetes, kus torud kulgevad kütmata keldrites või ruumides, on probleemiks kondensaat ja soojakadu. Torude hea tervise tagab nende korralik isolatsioon. Kuna torud on kujult kumerad ning nende läbimõõt varieerub seinast seina, on villa panek küll levinud, kuid see võib olla ääretult tüütu. Pihustatav vaht on lahendus just erikujuliste ja ebatasaste pindade katmiseks.

Väikeehitiste soojustamine. Puuduliku soojustusega ruumide-kuuride, garaažide, pööningute,  keldrite, rõdude soojustamine pihustatava vahuga on pühapäevaehitajale palju mugavam kui suuremahuliste soojustusplaatide ja kivivillaga. Pole vaja muretseda transpordi ja kinnituste pärast,  

Lemmikloomade õuemajad ja -kuudid. Eestis on uhkeid koerakutsikaid ja vabapidamiskanu, kelle majade ehitusel on soojustuseks kasutatud pihustatavat vahtu.

Autoelamu või kaubiku soojustamine. Kaubiku soojustamisel pole soojustatav pind eriti suur, kuid seal on palju urkeid ja nurgataguseid, kuhu on isolatsiooniplaate raske paigaldada. Spreiotsikuga, mis ühildub enamuse vahupüstolitega, pääseb sellistesse kohtadesse hõlpsalt ligi.

Katuse soojustuse pisiparandused. Rasked kohad soojustamisel on kõikvõimalikud sõlmed ja erinevate tasapindade lõikejooned. Katuses on kaldenurgast tulenevalt ebamugavaid kohti, kuhu on võimatu soojustamiseks ligi pääseda. Lisaks on komplitseeritud sõlmeks katuseaken. Katusepaigaldajad puutuvad tihti kokku halvasti paigaldatud katuseakendega. Nende lahtivõtmine on suur töö ja pealegi on mitmeid töölõike, kus villa panna ei saagi.  Balloonis olev soojustus, mida kohapeal kitsaste avauste soojustamiseks toota, on lahendus, mida katuseparandajad on aastaid oodanud.

Soojustamata katusealuste kasutusmugavuse suurendamine. Soojustamata plekk-katusega katusealused, näiteks aia- või laste mängumajad kipuvad temperatuuride vahe korral kõvasti tilkuma. Eriti tihti tuleb neid olukordi ette kevadel, mil katus on kaetud lumega ning katuse temperatuur on nulli ringis, kui õhk varjualuses võib olla juba kümmekond plusskraadi. Pleki alapinnale tekib kondensaat ja see põhjustabki tilkumist. Vihma käest räästa alla saamiseks tasub plekk-katuse soojustamine ette võtta.

Auto tuunimine. Sõidukite tuunimisega seotud ettevõtetes, kus masinaid ilusamaks, võimsamaks ja tehniliselt paremaks ehitatakse, kasutatakse pihustatavat vahtu salongis sõidumüra vähendamise eesmärgil ning helisüsteemi ümberehituseks.

Kümblustünni soojustamine. Soojustatud kümblustünn soojeneb kaks korda kiiremini, hoides nii kokku raha, energiat ja aega. Plastikust tünniosa väljastpoolt soojustamiseks tuleb tavaliselt spetsiaalne teenusepakkuja kutsuda. Pihustatava soojustusmaterjaliga saab töö ise sobival ajal ära teha.

Lisainformatsiooni toote kohta leiad siit.

Kõik postitused

2022

2021