Wolf Group osaleb tööstus 4.0 töörühmas

Alates 2018 aastast hakkab alustavatele ja kasvavatele tehnoloogiaettevõtetele äriteenuseid pakkuv Tehnopol EAS-i tellimusel korraldama tööstus 4.0 ideepäevi ning hackathone ehk arendusmaratone. Sättimaks paika ürituste fookust ja sõelumaks välja tööstusvaldkonna põletavamaid teemasid, kutsus Tehnopol kokku fookusgrupi tööstusettevõtete esindajatest, tootmisettevõtete erialaliitudest, teadus- ja haridusasutustest ning huvigruppidest.

Wolf Groupi/Krimeltet esindas  äriarendus- ja turundusdirektor Tiit Arro. Prioriteetseima teemana tõstatus kohtumisel hankelogistika ehk logistika tellimusest tootmiseni.

technopol2

„Wolf Group/Krimelte näitel andsin osalejatele ülevaate, kuidas meie ettevõtete grupis käib töö hankevajaduse prognoosimise, tarnijate leidmise ja hindamise, tooraine saadavuse, transpordi ning saabuva kauba kontrolliga,“ sõnas Tiit Arro. 

Olulisemad hankelogistika märksõnad on:

  • Ostuvajadus – kuidas leida ostuks vajalikke komponente ja toorainet ning määrata ostuvajadus;
  • Andmed – tellimuste prognoosimine, big data kasutamine, masinõpe; 
  • Sissetuleva kauba kvaliteedikontroll; 
  • Tarnete sidumine reaalse logistikaga; 
  • Vajadus koondadada sisseostetava materjali hinnainfo ja kogused;  
  • Nõuded materjalide koostisele ja päritolule partiipõhiselt.

Esimene hackathon toimub 19.-21. jaanuaril Tallinnas. Eesmärgiks on nii uute lahenduste väljatöötamine kui ka olemasolevatele kasutusvõimaluste leidmine. „Wolf Group/Krimelte vaatest loodame, et hackathoni tulemiks on reaalsed võimalused kuidas protsesse automatiseerida ja optimeerida, “ tõdes Tiit Arro. 

Kõik postitused

2022

2021